İptal ve İade Koşulları

İptal ve İade Koşulları

İrya Tekstil koşulsuz müşteri memnuniyetini benimsemiş olduğundan aldığınız her ürün, İrya Tekstil garantisi altındadır.

İRYA TEKSTİL SAN TİC. LTD.ŞTİ. Tüketici Hakları Kanunu'na uymakla yükümlüdür. Bu yükümlülüğü yerine getirmektedir.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Kullanılmış, tahrip edilmiş ve bunun benzeri şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

İade Etme Koşulları

14 gün içerisinde iade hakkı: İade etmek istediğiniz ürünleri, iade formunu doldurarak, siparişi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde ürünle birlikte iade edebilirsiniz.

İade koşulları: Satın almış olduğunuz ürünleri kullanılmamış ve satılabilirlik özelliklerini kaybetmemiş olmaları halinde iade edebilirsiniz. Ürünlerin etiketlerinin ve logolarının zarar görmemiş olmaları; ürüne ait tüm aksesuarların (etiket, kurdele, paket, kutu vs.) ürün ile beraber iade edilmesi zorunludur.

İade etmek istediğiniz ürünleri, 14 gün içerisinde Yurtiçi Kargo ile göndermeniz durumunda kargo ücreti İrya Tekstil tarafından karşılanmaktadır. Sipariş tesliminden itibaren 14 gün geçmesinin ardından iade talebi ile gönderilen siparişler iade alınamamaktadır ve bu süreçten dolayı oluşan kargo bedelini İrya Tekstil karşılamamaktadır.

İade Talebinde Ücret iadesi Prosedürü

İade etmek istediğiniz siparişinize ait ürünler İrya Tekstil tarafından iade koşullarına uygun olarak teslim alındığı günden itibaren 7 iş günü içerisinde ücret iadesi Kredi Kartınıza yapılacak olup provizyon kodu tarafınıza mail yolu ile bildirilmektedir. Provizyon Kodu ile birlikte ücretin ekstrenize yansıması banka ile olan anlaşmanız çerçevesinde gerçekleşmektedir. Ekstrenize yansımayan ücretler konusunda provizyon kodunuz ile beraber bankanız ile iletişime geçebilirsiniz.

İptal Etme Koşulları

Sipariş verildikten sonra 4 saat içerisinde siparişinizin hazırlanma ve kargo süreçleri başlamış olacağından siparişinizi sipariş verdikten sonra 4 saat içerisinde iptal edebilirsiniz. Faturası kesilerek kargoya teslimat süreci başlamış siparişleriniz iptal edilememektedir.  Siparişinizi teslim aldıktan sonra iade hakkınızı kullanabilirsiniz.

İptal Talebinde Ücret İadesi Prosedürü

Kargoya teslim edilmemiş siparişlerinizin iptali mümkündür. Bunun için hafta içleri 08.00-18.00 saatleri arasında hizmetinizde olan 0 258 274 63 23 no'lu telefonu arayarak bizimle iletişim kurup siparişinizin iptalini istemeniz yeterlidir. Faturası kesilerek kargoya teslimat süreci başlamış siparişleriniz iptal edilememektedir.  Siparişinizi teslim aldıktan sonra iade hakkınızı kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki koşullara istinaden yapılan iptal taleplerinde ücret iadesi 7 iş günü içerisinde kredi kartınıza yapılacak olup provizyon kodu tarafınıza mail yolu ile bildirilmektedir. Provizyon Kodu ile birlikte ücretin ekstrenize yansıması banka ile olan anlaşmanız çerçevesinde gerçekleşmektedir. Ekstrenize yansımayan ücretler konusunda provizyon kodunuz ile beraber bankanız ile iletişime geçebilirsiniz.

İade Adresi Bilgilendirme Esasları

İade bilgilendirmesi: İade işlemleriniz tamamlandığında mail yolu ile bilgilendirme yapılır.

İade Adresi:  İrya Tekstil San. Tic. Ltd. Şti.

Akhan Mah. İstiklal Cad. 248 Sok. No:1-A Pamukkale/DENİZLİ

Ürün iptal ve iade işlemleri hakkında detaylı bilgi için 0258 274 63 23 nolu hattımızdan hafta içi her gün 08:00 - 18:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.

Destek için: İletişim bölümünden ilgili departmanı seçerek mesaj yollayabilir veya 0258 274 63 23 numaralı telefonumuzdan siparişiniz hakkında bilgi edinebilir, görüş ve önerilerinizi dile getirebilirsiniz.

Müşteri hizmetleri

Destek için lütfen bize mail atın. hello@irya.com


Happy to chat! Feel free to contact us using our form or chat service.